Ścieżka piesza - Szlak zielony 14,0 km

piesze
Plan trasy:

Ruciane-Nida - Guzianka - Piaski - Onufryjewo - Wejsuny - Ruciane-Nida

Opis trasy:

Ten 14 kilometrowy szlak jest przeznaczony dla tych wędrowców, którzy cenią sobie absolutny spokój i ciszę. Na jego przebycie potrzeba około 4 godzin.

Wyruszamy z Centrum Informacji Turystycznej i Promocji. Tuż za nią skręcamy w ul. Mazurską. Wraz z nią po kilkunastu minutach docieramy do Guzianki. Przekraczamy mostek na śluzie i maszerujemy dalej w kierunku Wejsun. Około 200 metrów za Ośrodkiem NBP "Guzianka" skręcamy w lewo, w leśną drogę. Prowadzi nas ona przez piękny sosnowy las.

Docieramy do pola namiotowego "Tarasowa" nad jez. Bełdany. Tuż przy polu znajduje się skrzyżowanie, przez które przechodzimy prosto. Droga doprowadzi nas do miejscowości Piaski. Przechodzimy przez wieś i skręcamy w prawo w wąską asfaltową drogę. Po 300 metrach skręcamy dla w lewo w las. Idąc leśnym duktem przecinamy piaszczystą drogę do Onufryjewa.

Po kilkunastu minutach leśny szlak wyprowadza nas na asfalt prowadzący do Wejsun. Skręcamy w lewo i asfaltem przemierzamy około 500 metrów, po czym znów wchodzimy w las skręcając w prawo. Nasza leśna ścieżka biegnie równolegle z drogą asfaltowa. Doprowadza nas do skrzyżowania tuż przed Wejsunami. Skręcamy na nim w prawo.

Przed nami piaszczysta, dość szeroka droga, która doprowadzi nas do drogi krajowej nr 58 Ruciane-Nida - Pisz. Przecinamy ją wkraczając w wąską leśną drożynkę. Na pierwszym skrzyżowaniu idziemy prosto. Po 200 metrach docieramy do brukowanej drogi prowadzącej z Rucianego do Wiartla. Przechodzimy przez nią zagłębiając się w ciemnym lesie.

Po pewnym czasie szlak nasz łączy się ze ścieżką przyrodniczą Nadleśnictwa Maskulińskiego. Wraz ze ścieżką zwiedzamy zabagnione brzegi urokliwego leśnego jeziorka. Po kilku minutach szlak wyprowadza nas na ul. Nadbrzeżną. Skręcamy w prawo i po chwili docieramy do mostu na Kanale Nidzkim. Przekraczamy go i kierujemy się w głąb miasta.

Po krótkiej chwili docieramy do Informacji Turystycznej zamykając pętlę.

Opis trasy pochodzi ze strony: www.lotmp.pl

Nasza GaleriaKontakt

Urszula Szmigiel

tel. 507 080 905

Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wizyt:

Dziś9
Miesiąc536
Ogółem67627

Copyright © 2012. All Rights Reserved.

U Kaczorka - Urszula Szmigiel, Krzyże 35b, 12-220 Ruciane Nida, tel. 507 080 905, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katalog Stron Internetowych