Ścieżka piesza - Szlak Pomarańczowy 7,0 km

piesze
Plan trasy:

Ruciane-Nida - Guzianka - Ruciane-Nida

Opis trasy:

Ten niespełna 7 kilometrowy szlak pieszy doskonale nadaje się na popołudniową przechadzkę. Na jego pokonanie będziemy potrzebowali około 1,5 godziny. Wiedzie on poprzez zróżnicowane lasy, począwszy od borów sosnowych, aż po podmokłe lasy liściaste. Wyznaczając go wykorzystaliśmy odległość pomiędzy dwiema częściami miasta. Każdy miłośnik przyrody znajdzie tu coś dla siebie. Cały szlak jest dobrze oznakowany.

Zgodnie z tradycją szlak ma swój początek w Gminnym Centrum Informacji Turystycznej i Promocji. Wyruszamy stąd ulicą Dworcową w kierunku drugiej części miasta - Nidy. Po 300 metrach na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w Aleję Wczasów. Mijamy położony po prawej stronie Urząd Miasta i Gminy oraz pocztę. Tuż za pocztą skręcamy w lewo w ulicę Słowiańską. Kierujemy się do położonej na jej końcu plaży. Dojście do niej umożliwiają schodki na końcu ulicy. Po zejściu nad jezioro wraz ze szlakiem skręcamy w prawo.

Nasza droga biegnie teraz nad samym jeziorem po leśnej ścieżce. Po około 500 metrach dochodzimy do Ośrodka Wypoczynkowego "Wodnik". Przechodzimy przez jego teren i wkraczamy do kolejnego ośrodka "Perła Jezior". Z "Perły Jezior" szlak prowadzi nas do ośrodka PTTK "U Andrzeja", przez który wychodzimy na Aleję Wczasów. Pamiętajmy, że na terenie ośrodków jesteśmy tylko gośćmi i obowiązuje nas odpowiedni sposób zachowania się. Przecinamy Aleję Wczasów i wchodzimy na leśny dukt. Prowadzi on nas przez las oddzielający obie części miasta. Na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w prawo.

Teren w tym miejscu staje się pagórkowaty. Po kilku minutach marszu po lewej stronie, w dole dostrzec można wijącą się rzekę Nidkę. Wraz z naszą ścieżką, idąc cały czas lasem, docieramy do Rucianego. Przechodzimy przez tory kolejowe i docieramy do drogi nr 58. Przecinamy ją wchodząc w ulicę Cichą. Początkowo ulica ta ma nawierzchnię utwardzoną, potem staje się drogą gruntową. Docieramy wraz z nią do skrzyżowania w Guziance. Skręcamy na nim w prawo wchodząc w ulicę Mazurską, którą docieramy do Informacji Turystycznej kończąc wycieczkę.

Opis trasy pochodzi ze strony: www.lotmp.pl

Nasza GaleriaKontakt

Urszula Szmigiel

tel. 507 080 905

Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wizyt:

Dziś14
Miesiąc541
Ogółem67632

Copyright © 2012. All Rights Reserved.

U Kaczorka - Urszula Szmigiel, Krzyże 35b, 12-220 Ruciane Nida, tel. 507 080 905, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katalog Stron Internetowych