Ścieżka dydaktyczna Śladami Gałczyńskiego

Ścieżka dydaktyczna: Śladami Gałczyńskiego zlokalizowana jest na terenie rezerwatu krajobrazowego „Jezioro Nidzkie" i w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Przy parkingu powstałym na potrzeby muzeum i ścieżki znajduje się tablica przedstawiająca obecne muzeum w okresie międzywojennym, można porównać w jakim stopniu zmieniło się bezpośrednie otoczenie Leśniczówki Pranie. Ścieżka wiedzie przez przepiękne zakątki Puszczy Piskiej.

Krawędzią stromego brzegu Jeziora Nidzkiego, fragmentem bagnistej olszyny, lasem grądowym z pomnikiem przyrody „Dębem Perkunem", platformą widokową, wychodzącą bezpośrednio nad lustro wody, z której można obserwować różnorodność i zmienność roślinności przybrzeżnej. Na trasie ścieżki ustawiono tablice informacyjne m.in. dotyczące fauny jeziornej, przebudowy drzewostanów, ekologicznych aspektów rozkładającego się drewna w lesie, łowiectwa, nasiennictwa i selekcji.

Ścieżka dydaktyczna Śladami GałczyńskiegoŚcieżka dydaktyczna Śladami GałczyńskiegoŚcieżka dydaktyczna Śladami GałczyńskeigoŚcieżka dydaktyczna Śladami Gałczyńskiego

 

Nieopodal ścieżki, przy drodze, która wiedzie do stacji kolejowej rosła sosna, pod którą natchnienia szukał K.I.Gałczyński. Sosny już nie ma, ale w miejscu gdzie rosła, Nadleśnictwo ustawiło obelisk upamiętniający.

Ścieżka dydaktyczna Śladami Gałczyńskiego

Atrakcyjne położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Leśniczówki Pranie, dostosowanie ścieżki do rożnych grup wiekowych, sprawiają, iż jest ona szczególnie chętnie odwiedzana przez turystów. Szacuje się, że rocznie jest ich nawet kilkanaście tysięcy!!!

Zapraszamy !!!

źródło: Nadleśnictwo Maskulińskie

Nasza GaleriaKontakt

Urszula Szmigiel

tel. 507 080 905

Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wizyt:

Dziś14
Miesiąc541
Ogółem67632

Copyright © 2012. All Rights Reserved.

U Kaczorka - Urszula Szmigiel, Krzyże 35b, 12-220 Ruciane Nida, tel. 507 080 905, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katalog Stron Internetowych